Prejsť na obsah

Porovnanie inzulinovych pump

Informácie > Všeobecné > Informacie OZ

Na Slovensku máme dostupných  niekoľko inzulínových  púmp. Moje porovnanie sa sústreďuje iba na tri, ktoré sú momentálne v ponuke za posledné obdobie. V danom porovnaní nie je inzulínová pumpa ACCU-chek.
 
Ako si vyberáme inzulínovú pumpu? Či sa jedná o detských používateľov, alebo dospelých, vždy ju vyberajú dospelí, ktorí majú stanovené určité kritéria. Pre niekoho to môže byť čisto dizajn, pre iného veľkosť, jednoduchosť ovládania, spojenie pumpa a senzor.... Každé toto kritérium má určite svoju váhu, ale najdôležitejšia je funkčnosť. Treba si uvedomiť, že každá inzulínová pumpa dávkuje inzulín. Potom sú ale funkcie, ktoré nám zvyšujú komfort a pomáhajú udržať dobrú kompenzáciu.  Moje porovnanie  je zamerané hlavne na funkčnosť. Informácie som čerpala z verejne dostupných materiálov (Medicínsko-ekonomický rozbor Ministerstva zdravotníctva SR, zverejnené manuály jednotlivých inzulínových púmp), z osobných skúseností a stretnutí s používateľmi. V dokumente sú inzulínové pumpy zoradé podla abecedy.
Nakoľko si uvedomujem, že niektoré pojmy a funkcie popisované v porovnaní nie sú známe hlavne tým, ktorí uvažujú nad svojou prvou inzulínovou pumpou, budem sa nasledujúcom období venovať podrobnejšiemu popisu týchto funkcií.
 
Ľubica
Návrat na obsah