Prejsť na obsah

Vyjadrenie Beatky Nociarovej

Aktivity > Kontinualny

Pre nás viac ako kontinuálne meranie....

Keď sme sa ocitli pred dvoma týždňami v situácii, ktorá nás nielen vykoľajila, ale postavila opäť na štartovú čiaru v živote s diabetom, som si spomenula na staré známe mojej babičky ... všetko zlé je na niečo dobré.... no vtedy sa mi zdala táto odveká múdrosť ako jedna veľká lož.
Neviem, ako slovami vyjadriť súhru všetkého, čo sme odvtedy podstúpili, ako sme sa postupne vysporiadali aj s tou hroznou situáciou - komatickou hypoglykémiou, do ktorej upadol môj štrnásťročný syn Martin, no isto viem, že táto negatívna skúsenosť nás posunula ďalej, ukázala nám cestu, kadiaľ ďalej ísť. A na tejto ceste som stretla obdivuhodných ľudí, dnes už mojich priateľov, ktorí mi nezištne pomohli, trpezlivo ma poučili, vysvetlili, bez dlhého vysvetľovania prišli a s úsmevom povedali:" Volaj hocikedy, vždy, keď budeš potrebovať!" Hovorím o vzácnom človeku, mnohým známemu, Ľubke Pilkovej a pánovi Beňovi z firmy Medtronic, ktorí sa nám dodnes venujú a ktorí vniesli do problematiky života s diabetom viac svetla, osvety a určite pokoja a schopnosti vysporiadať sa s mnohými problematickými situáciami.
Kontinuálny monitoring sa stal pre nás i do budúcnosti ďalším želiezkom istoty v reťazi života s diabetom, ukázal mi, že na svete je veľa dobrých a obdivuhodných ľudí, ktorí sú na tejto ceste súžitia s DM už oveľa ďalej, no vo svojej ľudskosti a skromnosti nikdy nezabudnú, že na štartovej čiare bezradne stáli voľakedy i oni. Patrí im moja úcta, vďaka, ktorú slovami neviem vyjadriť. Ešte raz veľké ĎAKUJEM a na záver pre všetky detičky a ľudí, ktorí zdieľajú s nami cestu s diabetom, vrele odporúčam formu sledovania glykémií a celý denný režim i prostredníctvom kontinuálneho merania, ktoré neprináša len čísla a údaje na displeji, ale i nových priateľov a skvelých ľudí, ktorým ja a moja rodina vďačí za tak veľa. Krásny deň, PaedDr. Beáta Nociarova.  


Návrat na obsah