Prejsť na obsah

Vyjadrenie Veroniky Žilavej

Aktivity > Kontinualny

Filipko má 2 roky aj 4 mesiace, DM1 má od 18. mesiaca.  Za tých 9 mesiacov, čo k nám nepozvane táto choroba prišla som sa snažila o čo najlepšiu kompenzáciu, dodržiavali sme diétu, naučila som sa hýbať s dávkami inzulínov, no glykémie neboli častokrát podľa mojich predstáv. Preto som sa rozhodla osloviť p.  Pilkovú a požiadať ju o zapožičanie kontinuálneho monitoringu. Sama som bola plná očakávaní a strachu, čo vlastne pomocou neho zistím. Teraz, keď ho idem vrátiť po pár dňoch som z toho prístroja nadšená a viem ho len vrelo odporučiť. Ten prístroj mi veľmi uľahčil život hlavne tým, že som sa vedela konečne zorientovať ako ktoré jedlo Filipkovi dvíha glykémiu a konečne som ako tak trocha „vypla“ a nebola v strese, že sa objaví hypo, pretože ten prístroj pri poklese glykémie začal pípať a ja som mohla v danej chvíli riešiť situáciu. Mali sme ho len zopár dní, no vedela by som si predstaviť, že by sme ho mali nastálo J. Filipko si naň tiež rýchlo zvykol a aspoň troška si jeho pršteky oddýchli od neustáleho pichania.  Glykémie máme teraz pekné, celkom vyrovnané a pevne verím, že v tomto stave aj dllllho ostanú.  
Je mi veľmi ľúto a zároveň som naštvaná na systém v slovenskom zdravotníctve. Veď toto by malo byť automaticky umožnené vyžiť a hradené zo zdravotnej poisťovne pacientom a hlavne novozisteným malým deťom.  Ale...
Chcem sa poďakovať Ľubke Pilkovej za jej ľudský prístup a ochotu a za to, že nám umožnila spoznať tento super vynález. Určite ho znovu využijem, keď sa vráti k nám obdobie rozkolísaných a vysokých glykémií.
Ešte raz veľké ĎAKUJEME!


Návrat na obsah