Prejsť na obsah

Vyjadrenie Šarloty Čiffáryovej

Aktivity > Kontinualny

Alex má diabetes od decembra, sme len na začiatku a práve preto sme sa rozhodli využiť možnosť zapožičať si kontinuálny monitor.

Senzor nám nastrelila Hanka, za čo jej veľmi pekne ďakujeme :)  Nastreľovania som sa bála asi len ja, Alex sa bál len toho že ho držím a nechápal čo sa to deje.. Bola som veľmi prekvapená  že nemal problém stotožniť sa s novou situáciou a týmto vyvrátil moje obavy, že mu to bude zavadzať. Neprekážal mu ani senzor na tele, ani nosenie prijímača.
Musím povedať že je to naozaj skvelá vec, bolo super sledovať v akých glykémiách sa pohybuje, ako reaguje na rôzne jedlá, pohyb. Dosť ma zaujímala glykémia pri jeho obľúbenej pizzi a zistila som že mu naozaj nerobí dobre.

Senzor nám vydržal presne šesť dní. Na odchýlky v glykémiach sa nemôžem sťažovať, ukazoval nám dosť presne..
Druhý senzor sme nastreľovali sami doma, aj ked som uvažovala opäť navštiviť Hanku aby to urobila za mňa :) ale nakoniec som sa odhodlala..Musím povedať že som sa  toho véééľmi  bála a tak som sa triasla že som nedokázala ani prelepiť senzor a musela to dokončiť dcéra :)
Náplasť nám od začiatku veľmi zle držala, odlepovala sa pre veľké teploty vonku.
Nepomohlo ani ďalšie prelepenie a senzor mu vypadol v posteli. Tak druhý senzor mal len pár hodin..
Ale napriek tomu si myslím, že dlhodobé používanie kontinuálneho monitoringu má veľký význam pre každého diabetika a mal by mať naň nárok každý už pri zistení DM..

Ešte raz ďakujeme našej úžasnej Ľubke a jej krásnej Hanke :)

Návrat na obsah