Prejsť na obsah

Čo je cukropur

Informácie > Všeobecné > Užitočné Informácie

CUKROPUR je vyrobený na báze sukralóza, prírodného sladidla vyrábaného z repného cukru. Jeho sladivosť je až 700 krát vyššia než cukor, preto je v sladidle Cukropur jeho sladivosť znížená D-glukózou ako objemovým prostriedkom, aby bola možná jeho jednoduchá aplikácia. Sladidlo CUKROPUR predstavuje v jednom 100g balení svojou sladivosťou približne 3,5 kg cukru. Týmto množstvom osladíme napr. 1750 šálok kávy alebo čaju! V balení je plastová lyžička s odmerkou na dávkovanie a plastová fľaštička s kvapátkom, ako cukornička, aby sme si mohli pripraviť roztok z vody a sladidlá pre praktické a veľmi presné dávkovanie. Viac v priloženom návode.

Sukralóza je vyrábaná patentovanou technológiou v USA a je schválená na základe mnohých vedeckých štúdií zdravotníckymi organizáciami medzi nimi tiež Európskym úradom pre bezpečnosť potravín.

Vyznačuje sa :
- Jediné sladidlo vyrábané z repného cukru
- Plne si zachováva chuťové vlastnosti cukru
- Je úplne bez kalórií
- Nespôsobuje kazovosť zubov
- Je teplotne veľmi stabilný (pri varení pečení, atď.)
- Je vhodné pre celú rodinu vrátane detí, tehotných žien a diabetikov
- Je ľahko rozpustné vo vode
- Nemá žiadne vedľajšie účinky

Použitie:
stolné sladidlo, nápoje, pekárske výrobky a zmesi na pečenie, sladkosti, mliečne výrobky, žuvačky, omáčky, konzervované ovocie ap. Je úplne ideálne pre všetkých, čo sa snažia zhodiť nejaké to kilo a nemienia sa vzdať obľúbených sladkostí. Je významnou náhradou cukru aj pre diabetikov a je tiež šetrné k nášmu chrupu.

Zloženie: sukralóza 0, kcal a D-Glukóza 3,6 kcal v 1g (osladenie šálky kávy alebo čaju predstavuje 0,01 kcal!)Zdroj:
www.tee.sk

Návrat na obsah