Prejsť na obsah

Imunitný systém

Informácie > Všeobecné > Užitočné Informácie

Imunite napomáha výťažok z významnej liečivej rastliny Echinacea purpurea, ktorá sa dnes špeciálne pestuje pre potreby farmaceutického priemyslu. Jej priaznivé účinky na obranyschopnosť organizmu potvrdzujú historické skúsenosti.

S imunitou vám tiež pomôže:
Betaglukán:
Látka čisto prírodného pôvodu - polysacharid. Jeho zdrojom sú predovšetkým huby ako hliva ustricová, ďalej kvasinky, jačmeň a ovos. Súčasť mnohých doplnkov výživy na posilnenie imunity.
Cesnak:
Najznámejšie prírodné antibiotikum, ktoré dokáže zabíjať alebo spomaliť množenie viac ako 60 druhov plesní a viac ako 20 druhov baktérií vrátane tých najväčšmi nákazlivých. Obsahuje zlúčeninu síry nazvanú alicín, ktorá hubí baktérie, vírusy a plesne.
Propolis:
Včelí tmel, látka na báze živice, ktorú včely získavajú z púčikov stromov alebo iných rastlinných zdrojov. Prírodné liečivo s priaznivými účinkami na ľudské zdravie, zvýšený pozor si naň však musia dávať alergici.
Výťažok z grapefruitových jadierok:
Patrí takisto medzi prírodné antibiotiká. Potláča pôsobenie škodlivých črevných baktérií, ale pritom neničí užitočnú mikroflóru.
Schizandra:
Výťažky z plodov schizandry, rastliny, ktorá má už stáročia tradíciu v čínskej medicíne pre svoje mnohostranné účinky.
Šitake:
Húževnatec jedlý, drevokazná huba podobne ako hliva ustricová. Má imunostimulačné, antiinfekčné a protinádorové účinky.
Trstinová melasa
Nazývaná aj čierne zlato pre vysoký obsah minerálov a živín (najmä mimoriadny obsah železa potrebného pre krvotvorbu) v prírodnej, organickej forme.
Vitamín C:
Kyselina askorbová. V systéme imunity je tento vitamín najhorším nepriateľom všetkých pôvodcov ochorení - vírusov, baktérií, parazitov a takisto voľných radikálov ako nositeľov starnutia. Jeho nadbytok sa v priebehu 24 hodín vylúči močom.
Zinok:
Zinok je po železe druhým najviac zastúpeným stopovým prvkom v ľudskom tele a pre svoje funkcie patrí medzi najvýznamnejšie. Na rozdiel od železa však trpí nedostatkom zinku omnoho viac ľudí. Príznakmi nedostatku zinku sú zníženie imunity a náchylnosť na infekcie.

Návrat na obsah