Prejsť na obsah

Mraky

Recepty > Celiatické

Cesto :
¼ l vody
15 dkg Hera
15 dkg Farina
7 vajec
Vodu a Heru dáme ohriať, ked je tuk rozpustený, pridáme múku a miešame, kým sa to trocha nepovarí. Je to husté, ale pekne sa to odlepuje od hrnca. Potom zložíme zo sporáka a dáme si vajcia do nejakej nádoby, kde si ich vidličkou rozmiešame. Mixérom premiešame múku v hrnci a postupne za stáleho šlahania pridávame po troche vajcia. Ked vylejeme všetky vajcia, mala by z toho vzniknúť hladká hustá kaša.
Na dva plechy  si dáme papier na pečenie a natrieme na každý polovicu kaše. Vyjde iba tenučká vrstva, ide to horšie, ale treba stierku namočiť do vody a pojde to. Pečieme 15-20 minút na 200 stupnov. Cesto sa začne nafukovať a vytvoria sa „mraky
kopce“.
Kým cesto vychladne, spravíme si plnky.
Plnka 1
3 ks zlatý klas
1 l mlieka
150 g maslo
Zero, sukraloza, stévia
Zlatý klas a mlieko si uvaríme na hustú kašu. Prikryjeme foliou , aby sa nechytila šupa a aby sme nemuseli miešat puding. Zatial si vyšlaháme maslo so sukralozou. Dávala som podľa chuti. Ked bude puding vychladnutý, po troche ho zašlaháme do masla so sukralozou. Natrieme na spodný plát cesta.
Plnka 2
2 ks šlahačka+ trocha sukralozy
vyšlahať a natrieť na plnku 1.
Priložiť druhý plát vlnami nahor a poliat čokoládou. Nechat stuhnúť. Po niekolkých hodinách cesto od plnky krásne zmakne a dá sa dobre krájať.

Recet nájdete aj na  www.sacharidydovrecka.sk

Návrat na obsah