Prejsť na obsah

Narodedinova torta

Recepty > Celiatické

Recept na tmavé cesto : 4 vajcia, 25 gramov Zero, 40 g kakao, ½ prášku do pečiva.
Bielka vyšľaháme do tuha , pridáme žltka, zero a nakoniec zľahka vmiešame kakao s práškom do pečiva. Vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme na 180 stupnov asi 10 minút. Každý podla vlastnej rúry. Takéto pláty si upečieme dva.

Recept na svetlé cesto : 4 vajcia, 25 gramov Zero, 4 lyžice bezlepkovej múky Mix C, ½ prášku do pečiva. Postup ako pri tmavom ceste. Taktiež upečieme dva pláty.
Čokoládová plnka : 600 ml mlieka, 4 ks stévia tabletková a 2 ks čokoládový puding. Spolu uvariť . Po odstavení z ohna primiešať 100 g 80 % čokolády. Nechať rozpustiť. Po uplnom vychladnutí vyšľahať s 250 g masla + 125 g Hera a zero podla chuti. Tu som použila miesto zera sukralozu. Dať stuhnúť do chladu.
Vanilková plnka : 600 ml mlieka, 2 ks Zlatý klas, 4 ks tabletková stévia. Spolu uvariť a po vychladnutí vyšľahať s 250 g masla + 125 g Hera + sukraloza.

Pláty som ukladala nasledovne :
Bledý korpus natretý ríbezlovým dzemom, na to čokoládová plnka a zavarené mandarinky.
Tmavý korpus natretý džemom a bledá plnka. Znovu bledý korpus s tmavou plnkou a mandarinkami a na to tmavý korpus s bledou plnkou. Celú tortu potrieť krémom a potiahnuť marcipánom. Ozdobiť podla vlastných predstáv. Marcipán na ružičky som farbila práškovou farbou. Tou najobyčajnejšou z drogérie.

Ako urobiť krásne ružičky? Link na video tu

Návrat na obsah