Prejsť na obsah

Torta

Recepty > Celiatické

Korpus - 4 vajcia, 4 PL oleja, 2PL kokosový cukor, 1/2 PL zero cukor, 2 PL sezamová muka, 2 PL gaštanová múka, 1/2 PDP.
Vyšlahať bielka do tuha, pridať cukor, potom žltka, olej a potom vmiešať preosiatu múku zmiešanú s PDP. upiecť na papieri na pečenie na 200 stupnov. Takéto piškoty som si upiekla 2 ks. nechcela som naraz z 8 vajec, bála som sa , že mi to nepojde pekne prekrojiť.
Plnka - 350 g biely jogurt, ja som dala RAjo, 500 g tvaroh odtučnený, 250 g kyslá smotana, 1 PL černicový dzem, trošku zera.
Všetko spolu zmiešať . Zmiešať cca 1,5 balíčka želatinového sužovaču za studena DR. Oetker a 1,5 dcl vlažnej vody. Vymiešať metličkou a postupne pridať plnku a poriadne zmiešať. Ony píšu na sáčku , že metličkou, ale ja som miešala na 1. stupni s mixerom.
Ukladala som korpus natretý dzemom, na to som naliala plnku, potom druhý korpus natretý dzemom , na to tenká vrstva plnky. Mrazené ovocie som ohriala na panvice s trochou kokosového cukru a cca 1/2 PL gaštanovej múky. nechala som vychladnúť a nasypala na plnku. Potom som si pripravila čučoriedkovú želatinu podla návodu. 0,5l horúcej vody a želatinu v prášku a 3 ks stévie. rozmiešať, nevariť a ked trochu vychladne, naliat na ovocie a nechať stuhnúť. Prikladám foto želatiny, ktorú som použila.

Recept poskytla pani Dana Smolíčková

Návrat na obsah